DISKOVÉ ŠTIEPKOVAČE

Firma Teknamotor začala svoju činnosť v roku 1992. Dlhoročné skúsenosti a vytrvalosť nás zaradzujú medzi najkvalitnejšie firmy, ktoré ponúkajú zariadenia pre spracovanie dreva. Naše dlhoročné skúsenosti v navrhovaní a výrobe strojov na drvenie odpadového dreva poskytujú odbornú pomoc pri výbere konkrétneho stroja na požadovanú kapacitu a výstupný materiál. S dobre vyškoleným personálom a vďaka spolupráci s našimi zákazníkmi sme schopní vyrobiť stroje na mieru ich individuálnym potrebám. Vysoká kvalita a spoľahlivosť našich strojov znamenajú vysoko kvalitné služby poskytované našou spoločnosťou. 

Mobilný štiepkovač Skorpion 120R - pohon traktor

Sekačka dreva Skorpion 120 R slúži k drveniu konárov, kmeňov stromov a drevenej guľatiny, a taktiež drevného odpadu o priemere do 120 mm.
Skorpion 120 R je disková sekačka s pneumatickým systémom vyhadzovania na disku. Štiepky sú vyhadzované otočným komínom, ktorý sa otáča o 360° k podvozku. Táto sekačka s trojbodovým systémom závesov je určená pre spoluprácu s poľnohospodárskym traktorom o výkonu 60 KM. Rezný systém tvorí kotúč s 2 rezacími noži (obojstranne brúsenými). Pohon je riešený pohonným hriadeľom z poháňacej jednotky traktora (540 ot./min.). Sekačka je vybavená hydraulickým pohonom valcov pre posun materiálu, ktorý je napájaný z vlastného hydraulického čerpacieho agregátu. Je taktiež možné vybaviť sekačku sústavou napájania hydrauliky z hydraulického okruhu traktoru.
Dodatočne môže byť sekačka vybavená elektronickým systémom No-stress, ktorý automaticky chráni pohonnú sústavu proti preťaženiu, a to časovým pozastavením podávacej sústavy.
Vyrobená štiepka sa môže použiť pre bezprostredné spaľovanie v peciach, pre kompostovanie, pre dekoračné účely, ako aj po druhotnom rozdrveniu v kladivovom mlyne ako surovina pre výrobu brikiet a peliet.

 

Mobilný štiepkovač Skorpion 250R - pohon traktor

Sekačka dreva Skorpion 250 R slúži k drveniu konárov, kmeňov stromov a drevenej guľatiny, a taktiež drevného odpadu o priemere do 250 mm.
Skorpion 250 R je disková sekačka s pneumatickým systémom vyhadzovania na disku. Štiepky sú vyhadzované otočným komínom, ktorý sa otáča o 360° k podvozku. Táto sekačka s trojbodovým systémom závesov je určená pre spoluprácu s poľnohospodárskym traktorom o výkonu min. 80 KM. Rezný systém tvorí kotúč s 2 alebo 3 rezacími nožmi (obojstranne brúsenými). Pohon je riešený pohonným hriadeľom z poháňacej jednotky traktora (540 ot./min.). Sekačka je vybavená hydraulickým pohonom valcov pre posun materiálu, ktorý je napájaný z vlastného hydraulického čerpacieho agregátu. Je taktiež možné vybaviť sekačku sústavou napájania hydrauliky z hydraulického okruhu traktoru.
Štandardne je táto sekačka vybavená elektronickým systémom No-stress, ktorý automaticky predchádza preťaženiu pohonnej sústavy, a to časovým pozastavením podávacej sústavy.

Mobilný štiepkovač Skorpion 250 R90 - pohon traktor

Sekačka dreva Skorpion 250 R/90 slúži k drveniu konárov, kmeňov stromov a drevenej guľatiny, a taktiež drevného odpadu o priemere do 250 mm.
Skorpion 250 R/90 je disková sekačka s pneumatickým systémom vyhadzovania na disku. Štiepky sú vyhadzované otočným komínom, ktorý sa otáča o 360° k podvozku.
Táto sekačka je osadená na jednonápravovom podvozku, prispôsobenému k jeho preprave po lesných a poľných komunikáciách. Je taktiež dostupná vo vykonaniu s trojbodovým závesom pre spojenie s traktorom (bez jednonápravového podvozku).
Škorpión 250R/90 je určený pre spoluprácu s poľnohospodárskym traktorom o výkonu viac ako 80 KM.
Rezný systém tvorí kotúč s 2 alebo 3 rezacími noži (obojstranne brúsenými).Pohon je riešený pohonným hriadeľom z poháňacej jednotky traktora. Sekačka je vybavená hydraulickým pohonom valcov pre posun materiálu, ktorý je napájaný z vlastného hydraulického čerpacieho agregátu. Je taktiež možné vybaviť sekačku sústavou napájania hydrauliky z hydraulického okruhu traktoru.
Inovačné riešenie umiestenia vkladacieho hrdla do uhla 90° k smeru jazdy umožňuje súčasnú prepravu sekačky a prívesu pomocou jedného traktora.

Mobilný štiepkovač Skorpion 120S - pohon benzín

Sekačka dreva Skorpion 120 S je strojné zariadenie slúžiace pre drvenie konárov, kmeňov stromov a drevenej guľatiny, a tiež drevného odpadu priemeru do 120 mm.
Skorpion 120 S je disková sekačka s pneumatickým systémom vyhadzovania na kotúči. Štiepka je vyhadzovaná otočným komínom, ktorý sa otáča o 360° k podvozku. Rezný systém tvorí kotúč s 2 rezacími nožmi (obojstranne brúsenými). Poháňací systém tvorí dvojvalcový benzínový motor chladený vzduchom o výkonu 25 KM s možnosťou umiestenia krytu. Použitie 40 litrovej palivovej nádrže umožňuje niekoľkohodinovou prácu stroja v terénu. Táto sekačka je vybavená hydraulickým pohonom valcov pre posun materiálu, napájaným z vlastného hydraulického čerpacieho agregátu.
Dodatočne môže byť sekačka vybavená elektronickým systémom No-stress, ktorý automaticky chráni pohonnú sústavu proti preťaženiu, a to časovým pozastavením podávacej sústavy.
Sekačka Skorpion 120 S má homologáciu. Táto sekačka je vybavená mechanickou nájazdovou brzdiacou sústavou, ako aj vlečným zariadením pre guľový čap alebo očkový úchyt.

Mobilný štiepkovač Skorpion 120SD - pohon diesel

Sekačka dreva Skorpion120 SD je strojné zariadenie slúžiace pre drvenie konárov, kmeňov stromov a drevenej guľatiny, a tiež drevného odpadu priemeru do 120 mm.
Skorpion 120 SD je disková sekačka s pneumatickým systémom vyhadzovania na kotúči. Štiepka je vyhadzovaná otočným komínom, ktorý sa otáča o 360° k podvozku. Rezný systém tvorí kotúč s 2 rezacími nožmi (obojstranne brúsenými). Poháňací systém tvorí dvojvalcový dieselový motor chladený vzduchom o výkonu 28,5 KM s možnosťou umiestenia krytu. Použitie 40 litrovej palivovej nádrže umožňuje niekoľkohodinovou prácu stroja v terénu. Táto sekačka je vybavená hydraulickým pohonom valcov pre posun materiálu, napájaným z vlastného hydraulického čerpacieho agregátu.
Sekačka Skorpion 120 SD má homologáciu. Táto sekačka je vybavená mechanickou nájazdovou brzdiacou sústavou, ako aj vlečným zariadením pre guľový čap alebo očkový úchyt.

Mobilný štiepkovač Skorpion 160SD - pohon diesel

Sekačka dreva Skorpion 160 SD je strojné zariadenie slúžiace pre drvenie konárov, kmeňov stromov a drevenej guľatiny, a tiež drevného odpadu priemeru do 160 mm.
Skorpion 160 SD je disková sekačka s pneumatickým systémom vyhadzovania na kotúči. Štiepka je vyhadzovaná otočným komínom, ktorý sa otáča o 360° k podvozku. Rezný systém tvorí kotúč s 2 rezacími nožmi (obojstranne brúsenými). Pohonný systém tvorí trojvalcový dieselový motor chladený kvapalinou o výkonu 40,1 KM, s krytom. Použitie 40 litrovej palivovej nádrže umožňuje niekoľkohodinovou prácu stroja v terénu. Táto sekačka je vybavená hydraulickým pohonom valcov pre posun materiálu, napájaným z vlastného hydraulického čerpacieho agregátu.
Štandardne je táto sekačka vybavená elektronickým systémom No-stress, ktorý automaticky predchádza preťaženiu pohonnej sústavy, a to časovým pozastavením podávacej sústavy.
Sekačka Skorpion 160 SD má homologáciu. Táto sekačka je vybavená mechanickou nájazdovou brzdiacou sústavou, ako aj vlečným zariadením pre guľový čap alebo očkový úchyt.

Mobilný štiepkovač Skorpion 250 SDT - pohon diesel

Sekačka dreva Skorpion 250 SDT je strojné zariadenie slúžiace pre drvenie konárov, kmeňov stromov a drevenej guľatiny, a tiež drevného odpadu priemeru do 250 mm.
Skorpion 250 SDT je disková sekačka s pneumatickým systémom vyhadzovania na kotúči. Štiepka je vyhadzovaná otočným komínom, ktorý sa otáča o 360° k podvozku. Rezný systém tvorí kotúč s 2 alebo 3 rezacími nožmi obojstranne brúsenými. Pohonný systém môže tvoriť štvorvalcový dieselový motor chladený kvapalinou firmy Lombardini o výkonu 64 KM s krytom, firmy Yanmar alebo Perkins o výkonu 84 KM, s krytom. Použitie 60 litrovej palivovej nádrže umožňuje niekoľkohodinovou prácu stroja v terénu. Táto sekačka je vybavená hydraulickým pohonom valcov pre posun materiálu, napájaným z vlastného hydraulického čerpacieho agregátu.
Sekačka Skorpion 250 SDT má homologáciu. Táto sekačka je vybavená mechanickou nájazdovou brzdiacou sústavou, ako aj vlečným zariadením pre guľový čap alebo očkový úchyt.

Mobilný štiepkovač Skorpion 250 SDTG - pohon diesel

Sekačka Skorpion 250 SDT/G s húsenicovým podávačom je určená pre drvenie kmeňov stromov a konárov o priemere do 250 mm.
Skorpion 250 SDT s húsenicovým podávačom je disková sekačka s pneumatickým systémom vyhadzovania na kotúči. Štiepka je vyhadzovaná otočným komínom, ktorý sa otáča o 360° k podvozku sekačky. Rezný systém tvorí kotúč s 2 alebo 3 rezacími nožmi (obojstranne brusenými), ako aj s 2 opernými nožmi. Pohonný systém tvorí štvorvalcový dieselový turbomotor chladený kvapalinou firmy Yanmar alebo Perkins o výkonu 84 KM, s krytom. Použitie 60-litrovej palivovej nádrže umožňuje niekoľkohodinovou prácu stroja v terénu.
Sekačka je vybavená hydraulickým poháňacím systémom podávania materiálu, ktorý tvorí horný ozubený valec, ako aj húsenicový podávač nainštalovaný v sklopnom nakladacím stole. Valec a húsenica sú poháňané hydraulickými motormi z čerpadla nainštalovaného na sekačke.

Sekačka Skorpion 250 SDT/G má homologáciu. 

TECHNICKÉ PARAMETRE
Mobilný štiepkovač Skorpion 120R - pohon traktor
Technické parametre
 • Rozmery (dĺž. x šír. výš.) – 2320 x 1850 x 2320 mm
 • Hmotnosť – 630 kg
 • Priemer konárov – 120 mm
 • Počet nožov – 2 rezací + 2 operné
 • Rýchlosť podávania – do 33 m/min
 • Výkon stroja – do 8 m3/hod
 • Šírka štiepky – od 9 do 11 mm
 • Spôsob podávania (posunu materiálu) – hydraulický podávač
 • Priemer rezného disku – 550 mm
 • Rozmery hrdla (šírka x výška) – 285 x 165 mm
 • Druh pohonu – z poháňacej jednotky traktoru
 • Minimálny výkon traktora – 60 HP
 • Príslušenstvo

  Štandardné vybavenie:
  • regulácia výšky vyhadzovanej štiepky
  • otočný komín 360?
  • hriadeľ prevodu výkonu
  • vlastní hydraulický rozvod
  Opcia vybavenia:
  • systém No-stress
  • predľženie vyhadzovacieho komína

ŽIADOSŤ O CENOVÚ PONUKU
Mobilný štiepkovač Skorpion 250R - pohon traktor
Technické parametre
 • Rozmery (dĺž. x šír. výš.) – 2500 x 2030 x 2560 mm
 • Hmotnosť – 960 kg
 • Priemer konárov – 250mm
 • Počet nožov – 2 alebo 3 rezací + 2 operné
 • Rýchlosť podávania – do 42 m/min
 • Výkon stroja – do 18 m3/hod
 • Šírka štiepky – od 9 do 14 mm
 • Spôsob podávania (posunu materiálu) – hydraulický podávač
 • Priemer rezného disku – 800 mm
 • Rozmery hrdla (šírka x výška) – 420 x 255 mm
 • Druh pohonu – z poháňacej jednotky traktoru
 • Minimálny výkon traktora – 80 HP
Príslušenstvo

Štandardné vybavenie:
• regulácia výšky vyhadzovanej štiepky
• otočný komín 360?
• hriadeľ prevodu výkonu
• vlastní hydraulický rozvod
• systém No-stress
Opcia vybavenia:
• predľženie vyhadzovacieho komína

Mobilný štiepkovač Skorpion 250 R90 - pohon traktor
Technické parametre
 • Rozmery (dĺž. x šír. výš.) – 2830 x 2400 x 2680 mm
 • Hmotnosť – 1450 kg
 • Priemer konárov – 250mm
 • Počet nožov – 2 alebo 3 rezací + 2 operné
 • Rýchlosť podávania – do 42 m/min
 • Výkon stroja – do 18 m3/hod
 • Šírka štiepky – od 9 do 14 mm
 • Spôsob podávania (posunu materiálu) – hydraulický podávač
 • Priemer rezného disku – 800 mm
 • Rozmery hrdla (šírka x výška) – 420 x 255 mm
 • Druh pohonu – z poháňacej jednotky traktoru
 • Minimálny výkon traktora – 80 HP
Príslušenstvo
Štandardné vybavenie:
• regulácia výšky vyhadzovanej štiepky
• otočný komín 360?
• hriadeľ prevodu výkonu
• vlastní hydraulický rozvod
• systém No-stress
Opcia vybavenia:
• predľženie vyhadzovacieho komína
Mobilný štiepkovač Skorpion 120S - pohon benzín
Technické parametre
 • Rozmery (dĺž. x šír. výš.) – 3710 x 1800 x 2270 mm
 • Hmotnosť – 860 kg
 • Priemer konárov – 120 mm
 • Počet nožov – 2 rezací + 2 operné
 • Rýchlosť podávania – do 33 m/min
 • Výkon stroja – do 8 m3/hod
 • Šírka štiepky – od 9 do 11 mm
 • Spôsob podávania (posunu materiálu) – hydraulický podávač
 • Priemer rezného disku – 550 mm
 • Rozmery hrdla (šírka x výška) – 285 x 165 mm
 • Model motora – KOHLER CH742
 • Objem valcov – 747 cm3
 • Výkon motora – 25 HP
 • Druh chladenia – vzduch
 • Druh PH – benzín
 • Objem palivové nádrže – 40 litrov
 • Max. spotreba paliva – 7,5 l/hod
 • Štartovanie – elektrické
Príslušenstvo
Štandardné vybavenie:
• počítadlo motohodín
• rezervné koleso
• regulácia výšky vyhadzovania štiepky
• otočný komín 360?
Opcia vybavenia:
• systém No-stress
• predľženie vyhadzovacieho komína
TECHNICKÉ PARAMETRE
Mobilný štiepkovač Skorpion 120SD - pohon diesel
Technické parametre
 • Rozmery (dĺž. x šír. výš.) – 3710 x 1800 x 2270 mm
 • Hmotnosť – 900 kg
 • Priemer konárov – 120 mm
 • Počet nožov – 2 rezací + 2 operné
 • Rýchlosť podávania – do 33 m/min
 • Výkon stroja – do 8 m3/hod
 • Šírka štiepky – od 9 do 11 mm
 • Spôsob podávania (posunu materiálu) – hydraulický podávač
 • Priemer rezného disku – 550 mm
 • Rozmery hrdla (šírka x výška) – 285 x 165 mm
 • Model motora – LOMBARDINI 9LD626-2
 • Objem valcov – 1248 cm3
 • Výkon motora – 28,5 HP
 • Druh chladenia – vzduch
 • Druh PH – diesel
 • Objem palivové nádrže – 40 litrov
 • Max. spotreba paliva – 5,5 l/hod
 • Štartovanie – elektrické
Príslušenstvo
Štandardné vybavenie:
• počítadlo motohodín
• rezervné koleso
• regulácia výšky vyhadzovania štiepky
• otočný komín 360?
Opcia vybavenia:
• systém No-stress
• predľženie vyhadzovacieho komína
Mobilný štiepkovač Skorpion 160SD - pohon diesel
Technické parametre
 • Rozmery (dĺž. x šír. výš.) – 3710 x 1800 x 2270 mm
 • Hmotnosť – 1050 kg
 • Priemer konárov – 160 mm
 • Počet nožov – 2 rezací + 2 operné
 • Rýchlosť podávania – do 33 m/min
 • Výkon stroja – do 12 m3/hod
 • Šírka štiepky – od 9 do 11 mm
 • Spôsob podávania (posunu materiálu) – hydraulický podávač
 • Priemer rezného disku – 550 mm
 • Rozmery hrdla (šírka x výška) – 285 x 165 mm
 • Model motora – LOMBARDINI 1603
 • Objem valcov – 1649 cm3
 • Výkon motora – 40 HP
 • Druh chladenia – vzduch
 • Druh PH – diesel
 • Objem palivové nádrže – 40 litrov
 • Max. spotreba paliva – 6 l/hod
 • Štartovanie – elektrické
Príslušenstvo
Štandardné vybavenie:
• počítadlo motohodín
• rezervné koleso
• regulácia výšky vyhadzovania štiepky
• otočný komín 360?
• systém No-stress
Opcia vybavenia:
• predľženie vyhadzovacieho komína
Mobilný štiepkovač Skorpion 250 SDT - pohon diesel
Technické parametre
 • Rozmery (dĺž. x šír. výš.) – 4620 x 2150 x 2530 mm
 • Hmotnosť – 1770 kg
 • Priemer konárov – 250 mm
 • Počet nožov – 2 alebo 3 rezací + 2 operné
 • Rýchlosť podávania – do 42 m/min
 • Výkon stroja – do 22 m3/hod
 • Šírka štiepky – od 9 do 14 mm
 • Spôsob podávania (posunu materiálu) – hydraulický podávač
 • Priemer rezného disku – 800 mm
 • Rozmery hrdla (šírka x výška) – 420 x 255 mm
 • Model motora – YANMAR-4TNV98T / PERKINS-804D33T
 • Objem valcov – 3319 / 3300 cm3
 • Výkon motora – 84 HP
 • Druh chladenia – kvapalina
 • Druh PH – diesel
 • Objem palivové nádrže – 60 litrov
 • Max. spotreba paliva – 13 l/hod
 • Štartovanie – elektrické
Príslušenstvo
Štandardné vybavenie:
• počítadlo motohodín
• rezervné koleso
• regulácia výšky vyhadzovania štiepky
• otočný komín 360?
• systém No-stress
Opcia vybavenia:
• predľženie vyhadzovacieho komína
TECHNICKÉ PARAMETRE
Mobilný štiepkovač Skorpion 250 SDTG - pohon diesel
Technické parametre
 • Rozmery (dĺž. x šír. výš.) – 5160 x 2150 x 2560 mm
 • Hmotnosť – 2050 kg
 • Priemer konárov – 250 mm
 • Počet nožov – 2 alebo 3 rezací + 2 operné
 • Rýchlosť podávania – do 42 m/min
 • Výkon stroja – do 22 m3/hod
 • Šírka štiepky – od 9 do 14 mm
 • Spôsob podávania (posunu materiálu) – hydraulický podávač
 • Priemer rezného disku – 800 mm
 • Rozmery hrdla (šírka x výška) – 420 x 255 mm
 • Model motora – YANMAR-4TNV98T / PERKINS-804D33T
 • Objem valcov – 3319 / 3300 cm3
 • Výkon motora – 84 HP
 • Druh chladenia – kvapalina
 • Druh PH – diesel
 • Objem palivové nádrže – 60 litrov
 • Max. spotreba paliva – 13 l/hod
 • Štartovanie – elektrické
Príslušenstvo
Štandardné vybavenie:
• počítadlo motohodín
• rezervné koleso
• regulácia výšky vyhadzovania štiepky
• otočný komín 360?
• systém No-stress
Opcia vybavenia:
• predľženie vyhadzovacieho komína
TECHNICKÉ PARAMETRE
HOLZMANN FKS315VFN - 3200
Technické parametre
 • Max.rezná dĺžka: 3200 mm
 • Napätie: 400 V
 • Výkon motora: 7,7 kW S6
 • Maximálna pílový kotúč: 315 mm
 • Otáčky pílového nástroje: 5500 U / min
 • Maximálna výška rezu: 90/80 a 45/55 ° / mm
 • Predrez: 120/20 mm / mm
 • Otáčky predrezu: 8000 U / min
 • Naklápanie mechaniky: 0-45 °
 • Formátovacie stôl: 3200 × 375 mm
TECHNICKÉ PARAMETRE
HOLZMANN TS 315VF - 2000/2600/3200

Technické parametre
• – otáčky pílového kotúča 4000 ot/min
• – max. výška rezu 100 mm pri 90 stupňovom reze
• – max. výška rezu 80 mm pri 45 stupňovom reze
• – max. dĺžka rezu 2000_2600_3200 mm
• – otáčky predrezu 5800 ot/min
• – elektromotor 5 kW
• – hmotnosť 307 kg
Príslušenstvo
– univerzálny podvozok na posun stroja

ŽIADOSŤ O CENOVÚ PONUKU
HOLZMANN TS 315VF - 2000/2600/3200
SERVIS OBI

Pre zistenie stavu servisu Hornbach prosím vyplnte tento formulár.

SERVIS HORNBACH

Pre zistenie stavu servisu Hornbach prosím vyplnte tento formulár.